SIKÇA SORULAN SORULAR

Velilerle kreş, anaokulu, gündüz bakımevi, kurs ve etkinlik merkezi gibi kurumların buluştuğu dijital platformdur. Çocuğunu birkaç saatliğine bırakmak isteyen, çocuğuna kurs, aktivite veya sürekli göndereceği bir kurum arayan veliler için tasarlanmış bir web portalıdır.
Üç avantajı var: Ücretsiz reklam ve tanıtım mecrasıdır. Yeni öğrenciler kazanabilirsiniz. Ayrıca kurumunuza ek gelir imkanı sağlarsınız.
Mevcut etkinlik, kurs, çocuk bakımı gibi hizmetlerinizi kidoole.com aracılığıyla öğrenci kabulüne de açarak ek gelir sağlayabilirsiniz.

Örneğin; kreş veya anaokulusunuz, 3 öğrencilik daha kapasiteniz var. Bunu geçici süreli çocuk bakımı için saati 20 TL’den rezervasyona açarsanız 3 çocuk 4 saat ortalama bakım için günlük 240 TL gelir elde edersiniz. Bu da aylık 4.320 TL ek gelir demektir.

Haftasonu geçici süreli çocuk bakımını saati 30 TL’den rezervasyona açarsanız 4 saatlik ücretiniz 120 TL olur. Cumartesi’leri 5 çocuk bakmanız durumunda aylık 2.400 TL ek gelir elde edersiniz.

Haftaiçi ve Cumartesi günleri çocuk bakan bir kurumun toplam ek geliri 7.680 TL olacaktır.

Kurs ve etkinlikler merkezleri için doğrudan yeni öğrenci kaydı anlamına gelmektedir.

Üyelik için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Kreş ve anaokullarının geçici süreli çocuk bakımından; kurs ve etkinlik atölyelerinin yeni öğrenci kazanımlarından elde ettiği gelir üzerinden bir işlem ücreti tahsil etmekteyiz. Dolayısıyla kurumunuz platform üzerinden gelir elde edemiyorsa biz de ücret almıyoruz. Kreş, anaokulu veya özel okulların kidoole platformu sayesinde kazandığı sürekli öğrenci olursa şimdilik herhangi bir işlem ücreti talep etmiyoruz. Şu an sadece geçici süreli (saatlik) bakımdan işlem ücreti talep etmekteyiz.
Evet, sabittir. Kreş ve anaokullarını geçici süreli çocuk bakımı ve etkinlik satışından; kurs ve atölyelerin yeni öğrenci kazanımlarından elde ettiği gelirin %20’si oranında işlem ücreti tahsil edilmektedir. Kreş ve anaokullarının sağladığı geçici süreli çocuk bakım hizmetinden velinin memnun kalması ve çocuğunu sürekli öğrenci olarak kaydettirmesi durumunda elde edecekleri gelirden herhangi bir işlem ücreti talep etmiyoruz.
Hayır, fiyatı tamamen kurumun kendisi belirler.

Ama örnek olması açısından bizim önerimiz şudur:

Eğer haftanın 5 günü 08:00 – 17:00 arası hizmet veriyorsanız her gün 10 saat; ayda 200 saat hizmet veriyorsunuz demektir.

Öğrenci başına aylık ücretinizin 1.000 TL olması durumunda saatlik kazancınız 5 TL’dir. Geçici süreli çocuk bakımında ise normal saatlik kazancınızın 3-5 katını talep etmenizi yani ortalama 20 TL olmasını öneririz. Böylece 4 saatlik geçici süreli çocuk bakımı için ortlama 80 TL ücret talep edersiniz.

Haftasonu veya akşamları da hizmet vermek isterseniz 20 TL’nin %50 fazlasını yani saatlik 30 TL talep etmenizi öneririz.
Evet, anaokulu ve kreşler de çocuk bakımına ek ücret dahilinde kurs da verebilir.

Örneğin saatlik bakım ücretiniz 20 TL olmasına rağmen +10 TL karşılığında santranç kursu seçeneğini de dahil edebilirsiniz. Böylece daha değerli bir hizmet için velilerden saatlik 30 TL talep edebilirsiniz.
Sisteme kolayca üye olabilir, kreşinizin resimlerini ekleyebilir, rezervasyonu kabul edebileceğiniz zamanları, çocuk sayısını ve ücreti belirleyebilirsiniz.
Evet, isterseniz herhangi bir yaşın (örneğin 3 yaş) altında rezervasyon kabul etmeyebilirsiniz. Bu şekilde, sizi 2 yaşındaki çocuğunu bırakmak isteyen ebeveynler arama sonuçlarında göremezler.
Evet, dilerseniz sadece mesai saatleri içinde çocuk kabul edebilirsiniz. Veya haftasonu da bakmak isterseniz rezervasyon panelinden haftasonu için fiyat girmeniz yeterlidir. Aynı şekilde akşamları da belli saate kadar çocuk bakımına açabilirsiniz.
Valiliğe bir dilekçe ile izin talebinde bulunmanız gerekmektedir.
Herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Sistemde kalmaya yönelik bir taahhüt veya çıkma durumunda ceza yoktur.
Veli, ödemeyi kredi kartı ile kidoole.com platformu üzerinden güvenli bir şekilde yapar. Banka kendi ödeme komisyonu ve vergiler düştükten sonra kalan ücretin 1 hafta içinde %80’ini kurumunuza %20’sini kidoole.com’a iletir.
Yine sistemdeki kredi kartı üzerinden yapılacak. Check-out saatini geçmesi durumunda çocuğun teslim edilidiği an kreş/anaokulu tarafından gönderilecek olan SMS/mail ile ödemesi gereken ek tutar veliye bildirilecek. Kurum olarak sizin herhangi bir talepte bulunmanıza gerek yoktur.
Evet, dileyen veliler kurumunuz hakkında değerlendirme ve yorumlarını yayınlayabilecekler.
Daha önceden veya kidoole platformunu kullanmadan kurumunuzdan hizmet satın almış velilerin geri bildirimini objektif davranış politikamız gereği kabul edemeyeceğiz.
Bu modülümüz ilerleyen dönemde devreye girecektir.